Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wirus da nam lekcję

Jak ochronić szkołę przed wirusem? Jakie są wytyczne?

Przeważa opinia, że uczniowie powinni wrócić do szkół, ponieważ dalsza izolacja w domu przynosi więcej strat, niż wynosi ryzyko komplikacji związanych z zakażeniem Covid-19. Przeważa opinia, że uczniowie powinni wrócić do szkół, ponieważ dalsza izolacja w domu przynosi więcej strat, niż wynosi ryzyko komplikacji związanych z zakażeniem Covid-19. Marcin Bondarowicz
Zewsząd słychać tę samą śpiewkę: dzieci powinny wreszcie wrócić do szkół. Na całym świecie nauczyciele i naukowcy głowią się, jak zrobić to bezpiecznie.
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski prezentuje zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.Mateusz Włodarczyk/Forum Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski prezentuje zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.

Na początku września minie pół roku naszych polskich zmagań z koronawirusem SARS-CoV-2. To również czas, kiedy zgodnie z kalendarzem uczniowie powinni wrócić do szkolnych ławek. Oczywiście starannie zdezynfekowanych – sterylizacja powierzchni, na których mogą pozostawać zarazki, jest jedną z niewielu potwierdzonych naukowo metod ograniczających rozprzestrzenianie zakażeń Covid-19.

Inne zalecenia o dowiedzionej skuteczności, jak częste mycie rąk, noszenie maseczek czy utrzymywanie dystansu społecznego, trudniej będzie zagwarantować w przepełnionych klasach, zarówno młodszych, jak i tam, gdzie za sprawą niedawnej reformy edukacji skumulowano dwa roczniki licealistów.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus da nam lekcję"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >