Społeczeństwo

Zezowaty szatan

Dorota Masłowska: W Polsce zło krzyżuje się z absurdem

Dorota Masłowska Dorota Masłowska Adam Kozak / Agencja Gazeta
Przedziwne jest to miejsce, gdzie zło krzyżuje się z absurdem – mówi Dorota Masłowska w przededniu wydania nowej książki „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”.
„Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie fikcji prawdziwszych niż prawda i wszyscy przestajemy je odróżniać. A fikcje mają tendencje do samorealizacji”.Michał Borecki „Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie fikcji prawdziwszych niż prawda i wszyscy przestajemy je odróżniać. A fikcje mają tendencje do samorealizacji”.

JUSTYNA SOBOLEWSKA: – Napisałaś ostatnio, że homofobiczna agresja staje się normalnością, przyzwyczajamy się do przemocy.
DOROTA MASŁOWSKA: – Przeraża mnie łatwość, niezauważalność, z jaką to się dzieje. Najpierw pojawia się ten język: „ideologia LGBT”, „seksedukacja” – to są puste, absurdalne pojęcia, ale ponieważ pojawiają się w języku, to do nich zaczyna dostosowywać się rzeczywistość. Wszyscy je powtarzamy, odnosimy się do nich.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Zezowaty szatan"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020