Społeczeństwo

Miłość na odległość

Co się stało ze słynnym jachtem „I love Poland”

Jacht „I love Poland” został zaprezentowany przez PFN we wrześniu 2018 r. Jacht „I love Poland” został zaprezentowany przez PFN we wrześniu 2018 r. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Kupiony przez Polską Fundację Narodową za ciężkie miliony jacht „I love Poland” został zawrócony z poetycznej misji rozsławiania Polski w świecie. I skierowany na prozatorski odcinek szkoleniowy.
W maju 2019 r., na Oceanie Atlantyckim, „I love Poland” stracił maszt i do dziś nie został doprowadzony do stanu używalności.Marcin Bielecki/PAP W maju 2019 r., na Oceanie Atlantyckim, „I love Poland” stracił maszt i do dziś nie został doprowadzony do stanu używalności.

Miłosna deklaracja wobec Polski widniejąca na burcie jachtu jest aktualnie skierowana wyłącznie do bywalców portu w podlizbońskim Cascais. Cumuje tam od początku sierpnia i przechodzi rutynowe prace remontowe. Włączono tryb oszczędnościowy – jacht jest doprowadzany do stanu używalności rękoma załogi. Łączność patriotyczna z krajem zostaje zachowana poprzez sprowadzanie do Cascais materiałów przez polskich dostawców: farb, taśm, materiałów ściernych, naklejek. „A pewna część jest nawet przez nich produkowana” – chwali się w mailu do POLITYKI Polska Fundacja Narodowa.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Miłość na odległość"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Covid: szczepić w ciąży czy nie?

Badania kliniczne szczepionek przeciwko Covid-19 u ciężarnych dopiero trwają. Powinny się szczepić czy nie?

Paweł Walewski
20.04.2021