Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Skarga nie na rękę

Kto walczy z komunią na rękę

SKCh założyło kilkanaście młodych osób wywodzących się w dużej części z konserwatywnego, eurosceptycznego i antydemokratycznego Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. SKCh założyło kilkanaście młodych osób wywodzących się w dużej części z konserwatywnego, eurosceptycznego i antydemokratycznego Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Łukasz Rayski
Choć pandemia przyspiesza, bliskie Ordo Iuris stowarzyszenie im. Piotra Skargi prowadzi krucjatę przeciwko przyjmowaniu przez wiernych komunii na rękę. To nie pierwsza ideologiczna ofensywa tej ultrakonserwatywnej i wpływowej organizacji.
Dlaczego po 21 latach od zatwierdzenia w Polsce komunii na rękę pojawił się tak silny sprzeciw ze strony ultrakonserwatystów?Łukasz Rayski Dlaczego po 21 latach od zatwierdzenia w Polsce komunii na rękę pojawił się tak silny sprzeciw ze strony ultrakonserwatystów?

Brudne dłonie, na nich śnieżnobiała hostia. Dla lepszego efektu pochlapana krwią. Obok napis: „Stop Komunii Świętej na rękę”. Takie wielkoformatowe plakaty od początku października rozwiesza w największych polskich miastach ultrakatolickie stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi. Kampanii wizualnej towarzyszy akcja w internecie. Na specjalnie przygotowanej stronie cialochrystusa.com nie szczędzi się krytyki wobec takiej formy udzielania komunii. Nazywana jest eksperymentem, nowinką, choć w Polsce została zatwierdzona w 1999 r.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Społeczeństwo; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Skarga nie na rękę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >