Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Urodzone na śmierć

Psycholog dr Monika Szymońska-Whiteman o terminacji ciąży

Kobiety w tak dramatycznych sytuacjach są zaprzeczeniem normy, zgodnie z którą każda ciąża jest udana, a każde nowo narodzone dziecko ładne i zdrowe. Dlaczego chcemy je krzywdzić jeszcze bardziej? Kobiety w tak dramatycznych sytuacjach są zaprzeczeniem normy, zgodnie z którą każda ciąża jest udana, a każde nowo narodzone dziecko ładne i zdrowe. Dlaczego chcemy je krzywdzić jeszcze bardziej? Mirosław Gryń / Polityka
Dr Monika Szymońska-Whiteman, psycholog, o tym, jak wygląda terminacja ciąży i z jakimi dramatami mierzą się rodziny.
Dr Monika Szymońska-Whiteman Dr Monika Szymońska-Whiteman

MONIKA SZYMOŃSKA-WHITEMAN: – Wie pani, jak to się odbywa?
KATARZYNA KACZOROWSKA: – Nie mam pojęcia, nikt o tym nie mówi, zasłaniając się stwierdzeniem, że to procedura medyczna wykonywana w szpitalu w reżimie sanitarnym.
No więc po pierwsze, nikt nożami nie wykrawa dzieciom rąk i nóg po kawałku, tak jak jest to pokazywane na filmach propagandowych czy tych strasznych plakatach i na ciężarówkach proliferów. Najczęściej kobiecie podłącza się kroplówkę z lekami i oksytocyną przyspieszającą akcję porodową.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Urodzone na śmierć"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022