Społeczeństwo

Uniewinniona, ale skazana

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

„Sąd wziął pod uwagę, że nie znaleziono broni, nie uprawdopodobniono też, jak siostra dotarła na miejsce zbrodni i jak z niego wróciła”. „Sąd wziął pod uwagę, że nie znaleziono broni, nie uprawdopodobniono też, jak siostra dotarła na miejsce zbrodni i jak z niego wróciła”. Łukasz Rayski
Rozmowa z Jackiem Pasikiem, bratem skazanej za zabójstwo na 25 lat więzienia Beaty, która może być ofiarą pomyłki sądowej.
Jacek PasikLeszek Zych/Polityka Jacek Pasik

MARTYNA BUNDA: – Mija 15 lat od wyroku skazującego pana siostrę Beatę Pasik na ćwierć wieku więzienia za zabójstwo w głośnej sprawie butiku Ultimo. Dziś mogłaby już warunkowo wyjść na wolność, gdyby przyznała się do winy. Ale się nie przyznaje.
JACEK PASIK: – I nie przyzna się, bo tego nie zrobiła. Przy jej wzorowym zachowaniu przez te lata w więzieniu miałaby ogromne szanse na warunkowe zwolnienie, ale musiałaby się przyznać i okazać żal. Ale siostra nie może przyznać się do bycia morderczynią, bo nią nie jest.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Uniewinniona, ale skazana"

Czytaj także

Kraj

Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką

„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.

Redakcja
16.02.2021