„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Uniewinniona, ale skazana

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

„Sąd wziął pod uwagę, że nie znaleziono broni, nie uprawdopodobniono też, jak siostra dotarła na miejsce zbrodni i jak z niego wróciła”. „Sąd wziął pod uwagę, że nie znaleziono broni, nie uprawdopodobniono też, jak siostra dotarła na miejsce zbrodni i jak z niego wróciła”. Łukasz Rayski
16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.
Jacek PasikLeszek Zych/Polityka Jacek Pasik

MARTYNA BUNDA: – Mija 15 lat od wyroku skazującego pana siostrę Beatę Pasik na ćwierć wieku więzienia za zabójstwo w głośnej sprawie butiku Ultimo. Dziś mogłaby już warunkowo wyjść na wolność, gdyby przyznała się do winy. Ale się nie przyznaje.
JACEK PASIK: – I nie przyzna się, bo tego nie zrobiła. Przy jej wzorowym zachowaniu przez te lata w więzieniu miałaby ogromne szanse na warunkowe zwolnienie, ale musiałaby się przyznać i okazać żal. Ale siostra nie może przyznać się do bycia morderczynią, bo nią nie jest.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Uniewinniona, ale skazana"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020