Społeczeństwo

Zapuszkowany za blachę

28 lat więzienia. Za coś takiego?

Rafał Sadło siedzi za kratami w zasadzie nieprzerwanie od 19 września 1996 r. Rafał Sadło siedzi za kratami w zasadzie nieprzerwanie od 19 września 1996 r. Łukasz Rayski
Wychodzą mordercy i gwałciciele. A Rafał Sadło siedzi. Za kradzież samochodów plus trzy ucieczki. Wyrok prawie 30 lat. Za coś takiego?
Dokładnie tyle co Rafał Sadło za kradzieże samochodów i ucieczki dostała Amerykanka Amanda Knox za zamordowanie brytyjskiej studentki.Łukasz Rayski Dokładnie tyle co Rafał Sadło za kradzieże samochodów i ucieczki dostała Amerykanka Amanda Knox za zamordowanie brytyjskiej studentki.

Nie był takim sobie złodziejem. Sam przyznaje się do kradzieży 150 aut. I to praktycznie w ciągu zaledwie 3 lat, wtedy był jeszcze nastolatkiem. W sumie został skazany na ponad 28 lat więzienia. Siedzi już prawie ćwierć wieku. Termin opuszczenia więzienia ma wyznaczony na grudzień 2026 r.

Życie za kratami

Współwięźniowie najpierw pytają o wysokość kary. To mówi o wadze popełnionego przestępstwa. Kiedy Rafał zmienia celę albo do jego celi przychodzi ktoś nowy, historia z wyrokiem się powtarza.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Zapuszkowany za blachę"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021