Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Godzilla kontra prokuratorzy

Bogdan Święczkowski: Godzilla kontra prokuratorzy

W stanie spoczynku często powtarzał, że niedługo PiS powróci do władzy. I wierzył w to szczerze. Wciąż pozostawał lojalny wobec Zbigniewa Ziobry, pierwszego szeryfa prawicy. On, jako drugi szeryf, trzymał się pół kroku za szefem. W stanie spoczynku często powtarzał, że niedługo PiS powróci do władzy. I wierzył w to szczerze. Wciąż pozostawał lojalny wobec Zbigniewa Ziobry, pierwszego szeryfa prawicy. On, jako drugi szeryf, trzymał się pół kroku za szefem. Marek Kwiatkowski na podstawie fot. Tomasza Jastrzębowskiego/Reporter
Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy, konsekwentnie zmierza kursem obranym przed laty. Azymut, jak zawsze, określa jego szef i przyjaciel Zbigniew Ziobro. Credo: jeńców nie bierzemy!
Centralny system sterowania prokuratorami polega też na tym, że nad Bogdanem Święczkowskim czuwa szef wszystkich szefów Zbigniew Ziobro i to on trzyma ster.Michał Dyjuk/Forum Centralny system sterowania prokuratorami polega też na tym, że nad Bogdanem Święczkowskim czuwa szef wszystkich szefów Zbigniew Ziobro i to on trzyma ster.

Podpisy pod delegacjami prokuratorów do odległych jednostek składał pewną ręką, chociaż jego parafki powodowały, że z dnia na dzień ludzie mieli być wyrywani ze swoich środowisk i rzucani kilkaset kilometrów dalej. Nie było dyskusji. Padł rozkaz – wykonać!

Znajomi Święczkowskiego z dawnych czasów, kiedy zaczynał prokuratorską karierę najpierw w Tychach, potem w Sosnowcu, mówią, że zawsze był bezwzględny. I pamiętliwy. – Każdy, kto nadepnął mu na odcisk, musiał się mieć na baczności, bo Bogdan nie wybaczał – twierdzi jeden z jego dawnych współpracowników.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Godzilla kontra prokuratorzy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >