Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Trolle we mgle

Czym się skończyła głośna afera hejterska

Przestępstwa hejterskie wobec sędziów nie należą do priorytetów prokuratury. Przynajmniej dziesięcioro pokrzywdzonych sędziów złożyło skargi na przewlekłość postępowania do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Przestępstwa hejterskie wobec sędziów nie należą do priorytetów prokuratury. Przynajmniej dziesięcioro pokrzywdzonych sędziów złożyło skargi na przewlekłość postępowania do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Marcin Bondarowicz
Od ujawnienia afery hejterskiej wymierzonej w sędziów miną niedługo dwa lata. Wskazywani jako hejterzy sędziowie awansowali. Ci atakowani mają dyscyplinarki. Dziennikarze, którzy o sprawie pisali, mają procesy. Czas mija, dowody znikają bezpowrotnie.
Prof. Krystian Markiewicz był celem najbardziej znanej akcji hejterów.Andrzej Hulimka/Forum Prof. Krystian Markiewicz był celem najbardziej znanej akcji hejterów.

Anna Mierzyńska, specjalistka od analizy ruchu w sieci, pisała w marcu 2019 r. w OKO.press: „Hejterska akcja w sieci. Służbowe dokumenty, które mają zniesławić lub upokorzyć polskich sędziów, od trzech miesięcy są zamieszczane na Twitterze. (…) Konto @KastaWatch wpuszcza do sieci dane, które uzyskuje poza oficjalnym dostępem do informacji. Oznacza to, że ktoś nielegalnie ujawnia służbowe dokumenty”. Dalej w tekście wskazuje m.in. na Ministerstwo Sprawiedliwości. Wyglądało na to, że władza po raz kolejny próbuje złamać morale sędziów, zastraszając, niszcząc ich autorytet i godność.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Trolle we mgle"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >