Społeczeństwo

Bitwy grunwaldzkie

Bitwa wójta Grunwaldu

Do swego listu prześladowany przez opozycję wójt Grunwaldu załączył szczegółowe dossier radnych do utrącenia, wraz z uprzejmą prośbą o interwencję. Do swego listu prześladowany przez opozycję wójt Grunwaldu załączył szczegółowe dossier radnych do utrącenia, wraz z uprzejmą prośbą o interwencję. Ireneusz Szuniewicz
Pisowski wójt Grunwaldu poprosił prezydenta, premiera, prokuratora i prezesa Polski o odgórne rozwiązanie swojej rady gminy, bo jest opozycyjna.
Herb Gminy Grunwald.Wikipedia Herb Gminy Grunwald.

Zasadniczo tak dłużej pracować nie szło – opozycja wszystko mu torpedowała. Radni knuli, by sczyścić nowego wójta politycznie oraz mentalnie. Sugerowali niedouczenie, co było dotkliwe. Urągali na oczach narodu poprzez sadzanie go w gorszych rzędach inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Usta mieli pełne demokracji, jakby to była jakaś religia. Nowy wójt nie tylko cierpiał, ale też tracił cierpliwość i kolekcjonował złe strony charakterów opozycji na czarną godzinę.

Pasja

Jako człowiek partyjny wójt Adam Szczepkowski nie miał wątpliwości, że stoi za nim powaga Rzeczpospolitej.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Bitwy grunwaldzkie"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021