Społeczeństwo

Niewinność i medycyna

Zniszczone życie lekarki

Według biegłych dr Stelczyk dochowała więcej niż zwykłej staranności wobec pacjentki, a zabieg nie mógł doprowadzić do jej śmierci. Według biegłych dr Stelczyk dochowała więcej niż zwykłej staranności wobec pacjentki, a zabieg nie mógł doprowadzić do jej śmierci. Iza Kucharska
Prokuratura niesłusznie oskarżyła lekarkę o uśmiercenie pacjentki. Minęło 12 lat, dziś dr Katarzyna Stelczyk jest niewinnym bankrutem. Sąd właśnie uznał, że śledczy działali bezprawnie.
Dr Katarzyna StelczykBartek Sadowski/Forum Dr Katarzyna Stelczyk

W kancelarii mecenas Emilii Mądreckiej sypią się imiona i nazwiska świadków, prokuratorów, policjantów. Wątki główne i poboczne. Archiwum śledztwa, procesu, umorzenia sprawy z powodu „braku znamion czynu zabronionego”, wreszcie procesu w sądzie okręgowym. Adwokatka reprezentująca dr Katarzynę Stelczyk nie kryje, że sprawa śmierci Marii to temat dla policyjnego Archiwum X.

Odkąd okazało się, że nie można za śmierć Marii W. skazać Katarzyny Stelczyk, nikt nie podjął sprawy i nie wyjaśnił tego, co spotkało jej pacjentkę.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Społeczeństwo; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Niewinność i medycyna"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021