Prokuratura niesłusznie oskarżyła lekarkę o uśmiercenie pacjentki. Minęło 12 lat, dziś dr Katarzyna Stelczyk jest niewinnym bankrutem. Sąd właśnie uznał, że śledczy działali bezprawnie.
Za błędy popełnione nieumyślnie lekarze będą mogli trafić do więzienia. Wyższe kary dla nich wpisano bowiem do antypandemicznej tarczy 4.0.
Tragedia w szpitalu w Sosnowcu – pacjent umiera po dziewięciu godzinach czekania w izbie przyjęć. Prokuratorskie śledztwo zapewne wskaże winnych, ale nie sprawi, że zgonów i możliwych do uniknięcia błędów będzie mniej.
Czy można lekarzowi wybaczyć błąd? Gdzie się kończy heroiczna próba ratowania życia, a zaczyna przestępstwo?
Szpital w Zduńskiej Woli pozwał o zniesławienie pacjentkę, która oskarżyła go w mediach o błędy. Ale równocześnie 12 innych rodzin oskarża ten sam szpital o podobne błędy. Przekonał ich 32-letni hydraulik.
Największym błędem, jaki popełniamy w walce z błędami lekarskimi w Polsce, jest zwalczanie lekarzy, a nie błędów.
Przyznanie przez sąd w Opolu wysokiej renty – 8,5 tys. zł miesięcznie córce olimpijskiego medalisty, wcale nie rozstrzyga kwestii ewentualnej winy szpitala. Udowodnienie lekarzom błędu jest bowiem trudne i trwa długo. A jednak coraz więcej pacjentów dochodzi odszkodowań.
Rozmowa z prof. Pawłem Lampe, chirurgiem ze Śląskiej Akademii Medycznej, o nastrojach wśród lekarzy
Zanim wybuchła afera związana z aresztowaniem doktora G., toczyło się już śledztwo w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Lawinę pytań na temat błędów lekarskich ciężko już powstrzymać. Kiedy powinny być ścigane prawem?
Miałeś wypadek? To masz pecha. Często nie uratuje cię nawet ubezpieczenie. W Polsce pojawiło się wiele firm, które pomagają poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń.