Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Łowy na żywo

Kim są łowcy pedofilów

Tłumaczą, że robią to z poczucia obowiązku obywatelskiego. Lud w internecie przyklaskuje. Tłumaczą, że robią to z poczucia obowiązku obywatelskiego. Lud w internecie przyklaskuje. Marta Frej
Wyłapują groźnych przestępców seksualnych i skutecznie wyręczają w tym policję? A może to tylko przebierańcy uprawiający medialny show, łamiący przy tym prawo. Kim są łowcy pedofilów?
ECPU to grupa – jak twierdzi Alex – ok. 70-osobowa. Większość łowców angażuje się jako „wabiki”. Tylko dwudziestka jest klasycznymi łowcami, jeżdżą na miejsce spotkań.PantherMedia ECPU to grupa – jak twierdzi Alex – ok. 70-osobowa. Większość łowców angażuje się jako „wabiki”. Tylko dwudziestka jest klasycznymi łowcami, jeżdżą na miejsce spotkań.

Kochani, kochajcie swoje dzieci, rozmawiajcie z nimi, obserwujcie. Słowo kocham jest tak banalne, a dla dzieci ma tak ogromne znaczenie” – takimi cytatami administrator facebookowego profilu Łowców Pedofilów Elusive Child Protection Unit Poland (ECPU) zdobywa serca internautów. Ale aforyzmy to niewielki fragment aktywności łowców.

Jednego mniej. I dobrze!

Profil ma już ponad ćwierć miliona obserwujących, liczba fanów z dnia na dzień rośnie. Łowcy wyglądają jak antyterroryści, działają jak cyberdetektywi, a ich obsługa medialna przypomina telewizyjne magazyny śledcze.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Łowy na żywo"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >