Społeczeństwo

Stopklatkom

Stopklatkom. Koniec epoki przemysłowej hodowli?

„Do dziś pamiętam szok, jaki przeżyłam, kiedy pojechałam do pierwszej fermy przemysłowej zajmującej się hodowlą świń”. „Do dziś pamiętam szok, jaki przeżyłam, kiedy pojechałam do pierwszej fermy przemysłowej zajmującej się hodowlą świń”. Compassion in World Farming
Rozmowa z Małgorzatą Szadkowską, prezeską Compassion Polska, organizacji działającej na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych przed okrucieństwem hodowli przemysłowej.
Małgorzata SzadkowskaKarol Szadkowski Małgorzata Szadkowska

AGNIESZKA SOWA: – Unia wprowadzi zakaz hodowli zwierząt w klatkach?
MAŁGORZATA SZADKOWSKA: – Decyzja zapadnie dosłownie za chwilę. Po wysłuchaniu projektu naszej europejskiej inicjatywy „Koniec epoki klatkowej” 558 z 680 europosłanek i europosłów opowiedziało się za wycofaniem klatek z hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. 30 czerwca poznamy stanowisko Komisji Europejskiej. Czekaliśmy na to dwa lata, bo tyle trwała procedura i zebranie pod projektem miliona czterystu tysięcy podpisów obywatelek i obywateli Europy.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Społeczeństwo; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Stopklatkom"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021