Czy zmiana władzy sprawi, że klimat dla zwierząt będzie lepszy? Środowiska obrońców praw zwierząt już szykują się, żeby powiedzieć politykom „sprawdzam” i zweryfikować ich wyborcze obietnice.
Mija ćwierć wieku od uchwalenia ustawy o ochronie zwierząt. Do tej pory sprawdza się głównie jako zbiór przepisów o ochronie zwierząt domowych. O prawa całej rzeszy gatunków wciąż trzeba walczyć.
Rozmowa z Małgorzatą Szadkowską, prezeską Compassion Polska, organizacji działającej na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych przed okrucieństwem hodowli przemysłowej.
Hodowla zwierząt na futra miała być zakazana, tymczasem biznes kwitnie, a Radom ma szansę zostać europejską stolicą handlu futrami.
To miał być dobry rok dla zwierząt. Wyszło jak zwykle.
Władze Danii podjęły decyzję o masowej eksterminacji norek na wszystkich swoich fermach. Powodem ma być mutacja koronawirusa, która mogłaby pokrzyżować plany dotyczące szczepionki. Czy aby na pewno?
Senat wprawdzie nie wyrzucił całej nowelizacji „ustawy futerkowej” do kosza, ale wniósł do niej poprawki, które mogą spowodować, że nigdy nie wejdzie w życie.
Nieprzewidzane przy uchwalaniu skutki ustawy futerkowej, zakaz importu pasz z soi, który uderzy w eksport mięsa. Grzegorz Puda nie ma pojęcia, w jakie kłopoty się pakuje.
Senat może ustawę futerkową odrzucić lub poprawić, ale nie może nas, wrażliwych na los zwierząt, zwolnić od myślenia. Od zadania sobie pytania, czy na pewno jesteśmy tacy szlachetni, jak nam się wydaje.