Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Skąd wychodzimy, do czego wrócimy

Jaki był ten rok szkolny i co czeka uczniów w kolejnym

Z badań psychologów z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej wynika, że w lockdownie objawy depresji pojawiały się u ok. 40 proc. dzieci i nastolatków. Z badań psychologów z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej wynika, że w lockdownie objawy depresji pojawiały się u ok. 40 proc. dzieci i nastolatków. Getty/Joanna Mucho
Kto uwierzył, że pandemia może być szansą na zmianę i poprawę polskich szkół, kończy ten rok rozczarowany.
Po roku wojny z wirusem przewidziana jest kolejna wojna – ideologiczna. Na fot. protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowe, Warszawa, 21 czerwca 2021 r.Andrzej Hulimka/Forum Po roku wojny z wirusem przewidziana jest kolejna wojna – ideologiczna. Na fot. protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowe, Warszawa, 21 czerwca 2021 r.

Dobiega końca najtrudniejszy od dekad rok w polskich szkołach: wielomiesięcznej pandemii, nieprzewidywalności, izolacji, prób nauki i trwania w relacjach na odległość. Już po pierwszych tygodniach wymuszonej edukacji online, ubiegłej wiosny, przewidywano, że po tym doświadczeniu polska szkoła nie będzie taka sama – że musi się zmienić, unowocześnić, poprawić.

ONZ wydała rekomendacje dla państw – by skorzystać z okazji i przemyśleć cały system edukacji od nowa. Zalecono też „priorytetowe traktowanie edukacji w podejmowaniu decyzji finansowych”.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Skąd wychodzimy, do czego wrócimy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >