Społeczeństwo

Ojciec Imperium

Biznesy ojca Rydzyka

Do dziś źródła finansowania Radia Maryja nie są jawne. Do dziś źródła finansowania Radia Maryja nie są jawne. Marta Frej
Kiedy ksiądz Tadeusz Rydzyk przejdzie na emeryturę, wszystkie jego interesy zostaną przy nim. Co zaskakujące, jego „dzieła” okazują się bardziej prywatne niż kościelne.
Tadeusz Rydzyk zbudował z masy słuchaczy radia wpływową siłę, dzięki której może budować kariery i realnie wpływać na politykę.Filip Klimaszewski/Forum Tadeusz Rydzyk zbudował z masy słuchaczy radia wpływową siłę, dzięki której może budować kariery i realnie wpływać na politykę.

Prowincjał zakonu redemptorystów o. Janusz Sok poprosił o. Tadeusza Rydzyka o złożenie rezygnacji z dyrektorowania Radiem Maryja. Pretekstem miało być osiągnięcie przez o. Tadeusza już rok temu wieku emerytalnego. – Na początku był szok. Teraz trwa przeciąganie liny. W sensie kto kogo – opowiada nasz rozmówca z kręgów kościelnych. Co jest dziwne, zważywszy na obowiązującą w zakonie regułę posłuszeństwa. I pokazuje wyjątkową pozycję zakonnika. Bo choć koncesję na nadawanie Radia Maryja na podstawie ustawy o stosunku państwa do Kościoła otrzymała Warszawska Prowincja Redemptorystów, to faktycznie stało się ono radiem Tadeusza Rydzyka.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Społeczeństwo; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec Imperium"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021