Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pozamykani

Urzędy wciąż po pandemicznemu

Trudno się oprzeć wrażeniu, że pandemią tłumaczy się wszelkie zaniechania. Dlatego sądy administracyjne coraz częściej uwzględniają skargi obywateli na bezczynność urzędów, także w czasie pandemii. Trudno się oprzeć wrażeniu, że pandemią tłumaczy się wszelkie zaniechania. Dlatego sądy administracyjne coraz częściej uwzględniają skargi obywateli na bezczynność urzędów, także w czasie pandemii. Marcin Bondarowicz
Tłok na plażach, w dyskotekach i na basenach, a w urzędach, sądach, spółdzielniach mieszkaniowych, bankach i przychodniach wciąż rządzi pandemiczny tryb pracy. Urzędowa, sądowa, medyczna Polska otwiera się bardzo powoli. Albo wcale.
Nadal obowiązuje rozporządzenie, według którego praca urzędnicza może być ograniczona tylko do wykonywania zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.Arkadiusz Ławrywianiec/Forum Nadal obowiązuje rozporządzenie, według którego praca urzędnicza może być ograniczona tylko do wykonywania zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.

Korzystając z covidowego poluzowania, pani Zofia (lat 65) wznowiła leczenie kolana i kręgosłupa i od tygodnia jeździ codziennie do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. Fizjoterapeutka doradziła konsultację ze specjalistą, podejrzewając, poza zwyrodnieniami, stan zapalny nerwu. Okazało się, że konsultacja ma być telefoniczna. Na to pani Zofia przystać nie chciała, ortopeda nie badał jej od początku pandemii, a dolegliwości znacznie się nasiliły. Znalazła w CKR innego ortopedę, który przyjął ją w gabinecie.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Pozamykani"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022