Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szamani i inni szatani

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

W zorganizowanych na wzór sekt charyzmatycznych wspólnotach pozbawieni jakiejkolwiek kontroli liderzy mogą bezkarnie dopuszczać się mobbingu, molestowania, nawet gwałtów. W zorganizowanych na wzór sekt charyzmatycznych wspólnotach pozbawieni jakiejkolwiek kontroli liderzy mogą bezkarnie dopuszczać się mobbingu, molestowania, nawet gwałtów. Marta Frej
Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.
Według, zakazanych już, spowiedzi furtkowych, zły duch może oddziaływać poprzez „furtki” - m.in. przedmioty z wizerunkiem Hello Kitty. Na fot. Hello Kitty na paradzie w Nowym Jorku.Carlo Allegri/Reuters/Forum Według, zakazanych już, spowiedzi furtkowych, zły duch może oddziaływać poprzez „furtki” - m.in. przedmioty z wizerunkiem Hello Kitty. Na fot. Hello Kitty na paradzie w Nowym Jorku.

Kostrzyn. Grupka wiernych klęczy przed zaimprowizowanym w plenerze ołtarzem. Egzorcyzmują miejsce, w którym odbył się Pol’and’Rock Festival, na którym młodzież była „podkręcana erotycznie” i śpiewano piosenki, w których tekstach ukryte były modlitwy do szatana. Miasto zostało zainfekowane złym duchem i trzeba to odczynić. Ochronę przed demonami, które lubią się mścić, ma zapewnić wiernym ksiądz. Leciwy kapłan potwierdza znad ołtarza, że szatan atakuje i prowokuje dzieci już od przedszkola: „Chce włączyć w diabelski program całą Polskę, całą społeczność międzynarodową, łącznie z kosmosem”.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Temat z okładki; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Szamani i inni szatani"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >