Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jazda w mroku

Jak walczyć z zabójcami drogowymi

Kierujący pod wpływem alkoholu odpowiadają za blisko 10 proc. wypadków w Polsce. Kierujący pod wpływem alkoholu odpowiadają za blisko 10 proc. wypadków w Polsce. Łykasz Rayski
Co 11. śmiertelna ofiara wypadku drogowego w Polsce ginie przez pijanego kierowcę. Rząd zaostrza przepisy po tragedii na Podkarpaciu, w której zginęło małżeństwo, osierocając trójkę synów. Czy to wystarczy?
Około 10 proc. osób ginie przez kierowców pod wpływem alkoholu.Łykasz Rayski Około 10 proc. osób ginie przez kierowców pod wpływem alkoholu.

Marzena i Mariusz z Przędzla. Ona 37 lat. On – 39. 3 lipca wsiedli do auta, z tyłu w foteliku zapięli trzyletniego Sebastiana. W domu zostali starsi synowie: 10-letni Artur i 9-letni Norbert. Przejechali przez wieś, w której kilka lat temu wybudowali dom, minęli Racławice i Nisko. W Jamnicy z impetem wbiło się w nich audi S7 ważące blisko dwie tony. Jego kierowca jadący z prędkością co najmniej 120 km/h wyprzedzał na zakręcie na podwójnej ciągłej. Zgniótł auto małżeństwa K. Po wypadku wytoczył się z samochodu, w którym strażacy znaleźli butelki po wódce.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Jazda w mroku"
Reklama