Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Relacje łańcuchowe

Związki Polaków. Żyjemy w relacjach łańcuchowych

Z badań agencji Biostat wynika, że więcej niż co dziesiąty Polak nie uważa relacji z więcej niż jedną osobą za moralnie złą. Z badań agencji Biostat wynika, że więcej niż co dziesiąty Polak nie uważa relacji z więcej niż jedną osobą za moralnie złą. BogdanKhmel / Polityka
Co dziesiąty Polak żyje w równoległym związku. A może nawet więcej niż co dziesiąty, jeśli trochę poszerzyć definicję związku. Pojawiło się sporo wyników badań seksuologicznych uwzględniających także czasy pandemii. Niektóre mogą się wydać szokujące.
Rosnący, zwłaszcza wśród kobiet, odsetek niezadowolonych z życia intymnego może oznaczać nie tyle, że jest gorzej niż kiedyś, ale że ma się apetyt na więcej.Marcin Bondarowicz Rosnący, zwłaszcza wśród kobiet, odsetek niezadowolonych z życia intymnego może oznaczać nie tyle, że jest gorzej niż kiedyś, ale że ma się apetyt na więcej.

Joanna zainstalowała sobie WhatsAppa z powodu Jakuba. Tak łatwiej było się wymieniać codziennymi czułościami z rana albo zdjęciami przed zaśnięciem. Albo powierzać sobie tajemnice trzymane w ukryciu przed jej mężem czy jego żoną. Jak na przykład tę, że człowiek, którego nazwisko nosi Jakub, nie jest jego biologicznym ojcem. Matka mu to wyznała, gdy bała się, że umrze, a on zadzwonił do Joanny. Rozmawiali kilka godzin.

Kiedy – gdzieś mimochodem, obok rozmów na poważne tematy – zaczęli przesyłać sobie pieprzne dowcipy, pobudzające erotycznie teledyski z YouTube’a, Joanna nie pamięta.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Relacje łańcuchowe"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021