Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polski łącznik

Ordo Iuris i jego powiązania z kremlowską oligarchią

Aby zrozumieć, czym jest CitizenGo i jak wiele znaczy w „konserwatywnej międzynarodówce”, trzeba zajrzeć w gęstą sieć organizacji zrzeszających chrześcijańskich radykałów, którzy podzielają kremlowską narrację o zgniłym Zachodzie. Aby zrozumieć, czym jest CitizenGo i jak wiele znaczy w „konserwatywnej międzynarodówce”, trzeba zajrzeć w gęstą sieć organizacji zrzeszających chrześcijańskich radykałów, którzy podzielają kremlowską narrację o zgniłym Zachodzie. Patryk Sroczyński
Gdy ultrakonserwatyści z Ordo Iuris chcą wspierać rząd w „obronie granic”, fakty pokazują powiązania tej organizacji z kremlowską oligarchią.
Jerzy Kwaśniewski wymieniany jest jako sponsor Agendy Europe (razem z Ignacio Arsuagą z CitizenGo).Adam Chełstowski/Forum Jerzy Kwaśniewski wymieniany jest jako sponsor Agendy Europe (razem z Ignacio Arsuagą z CitizenGo).

Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego Ordo Iuris, znane z walki z prawami kobiet i osób LGBT, po raz kolejny uderzyło w wojenne tony. „Gdy dochodzi do obcej interwencji, obowiązkiem każdego Polaka jest stanąć wiernie w obronie nienaruszalności granic Rzeczypospolitej” – napisał szef fundacji Jerzy Kwaśniewski w liście do sympatyków, tłumacząc, że chodzi o Białoruś, która „z pełną premedytacją wywołała pierwszy konflikt graniczny we współczesnej historii Polski”. Ale nie tylko.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Polski łącznik"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >