Społeczeństwo

W szarym domu znowu pusto

Dzieciobójczyni z Lublina. W szarym domu znowu pusto...

O tym, że w szarym domu ktoś mieszkał, świadczą jedynie znicze przed furtką. O tym, że w szarym domu ktoś mieszkał, świadczą jedynie znicze przed furtką. Jacek Szydłowski / Forum
W Lublinie matka zabiła troje swoich dzieci. Ciała położyła na łóżku, jedno obok drugiego. Powtarzała, że śpią.
Brała dużo narkotyków. Była uzależniona, przyznała przed kamerą TVN jej matka.Roman Lipczyński/Forum Brała dużo narkotyków. Była uzależniona, przyznała przed kamerą TVN jej matka.

Dom przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie mija się w ciszy. Czasem ktoś przystanie przed furtką, popatrzy na znicze, zaduma się i pójdzie dalej. Częściej odwróci wzrok, bo skoro tędy przechodzi, to raczej miejscowy i o tym, co się stało za ścianą wychodzącą na wąską kamienną ścieżkę, wolałby zapomnieć.

Wspominanie boli, twierdzi D. – miejscowa. Płacze, gdy tylko spojrzy w stronę ogrodzenia oddzielającego ją od niedawnej sąsiadki. Co ją podkusiło, żeby tego feralnego południa, w ostatni dzień września, zajrzeć na sąsiednie podwórko?

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "W szarym domu znowu pusto"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021