„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Blaski srebra

Nowe życie po sześćdziesiątce

Uniwersytety trzeciego wieku przeżywają oblężenie, bo jest dokąd wyjść z domu. Ale nie rozwiązują wszystkich problemów wciąż aktywnych osób, które wypadły z rynku pracy. Uniwersytety trzeciego wieku przeżywają oblężenie, bo jest dokąd wyjść z domu. Ale nie rozwiązują wszystkich problemów wciąż aktywnych osób, które wypadły z rynku pracy. Mirosław Gryń / Polityka
Czy dzisiejsze 60 lat to dawna pięćdziesiątka? Wiek, który kiedyś był przedsionkiem starości, teraz coraz częściej oznacza aktywną późną dojrzałość.
Badaczy zaskoczyło, że kobiety w okolicach sześćdziesiątki okazywały się najbardziej otwarte na podróże. Deklarowały też, że mają znacznie więcej znajomych, przyjaciół i napędu.Sergei Petrov/TASS/Forum Badaczy zaskoczyło, że kobiety w okolicach sześćdziesiątki okazywały się najbardziej otwarte na podróże. Deklarowały też, że mają znacznie więcej znajomych, przyjaciół i napędu.

Trzy niewielkie pokoje w Radzyminie. W salonie – plan zdjęciowy, obok w sypialence – realizatorka, w kolejnej – makijażownia z toaletką pełną pudrów. Pod sufitami szyny oświetleniowe, na statywach – aparaty fotograficzne w roli kamer; dziś ich jakość niewiele odbiega od profesjonalnego sprzętu. W tym studiu nagrywa się Silver TV, oglądaną przez 13 mln widzów, głównie dojrzałych kobiet. Ich równolatka, Beata Borucka, czyli Mądra Babcia, jest dla nich celebrytką, wyrocznią i przyjaciółką w jednym.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Blaski srebra"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021