„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Sieć na okruchy

Zaginieni: jak się ich teraz szuka

Zaginieni przed Laty to tylko jedna z platform, które pomagają ludziom szukającym bliskich. Ich profil na Facebooku lubi 223 tys. osób. Grupa Zaginieni Cała Polska liczy 14 tys. członków. Zaginieni przed Laty to tylko jedna z platform, które pomagają ludziom szukającym bliskich. Ich profil na Facebooku lubi 223 tys. osób. Grupa Zaginieni Cała Polska liczy 14 tys. członków. Iza Kucharska
Poszukiwania zaginionych coraz częściej – obok policji – prowadzą amatorzy zaangażowani w prowadzenie stron internetowych i profili na Facebooku.
Dzieci najczęściej giną z powodu niewłaściwej opieki dorosłych lub w wyniku porwań rodzicielskich.Krzysztof Kuczyk/Forum Dzieci najczęściej giną z powodu niewłaściwej opieki dorosłych lub w wyniku porwań rodzicielskich.

Beata Mietła szuka brata Mariusza Perdka od sześciu lat. Kiedy zgłosiła jego zaginięcie na policji, ta rozpoczęła poszukiwania z założeniem, że popełnił samobójstwo. Ale ciała nie znaleziono do dzisiaj. – A kto zabija się tak, żeby jeszcze ukryć swoje ciało? – Beata najpierw spokojnie opowiada o tym, jak ktoś zrywał z drzew plakaty z apelem po zaginięciu jej brata, o zdziwieniu, że do poszukiwań nie włączyła się jego dziewczyna, która podczas przesłuchań wciąż zmieniała zeznania. Potem zaczyna płakać.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Sieć na okruchy"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021