Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Ziemie do odzyskania

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Dr hab. Agnieszka Graff i Dr hab. Elżbieta Korolczuk Dr hab. Agnieszka Graff i Dr hab. Elżbieta Korolczuk Adam Jagielak/ EAST NEWS Krzysztof Żuczkowski / Forum
Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.
materiały prasowe

KATARZYNA CZARNECKA: – Mamy w Polsce do czynienia z sojuszem populistycznych partii politycznych i ruchów antygenderowych zawartym przy poklasku Kościoła katolickiego. Czy opiera się on na przekonaniu, że współczesna kobieta to grzesznica?
AGNIESZKA GRAFF: – Ależ nie, ona jest niewinna. Jeśli grzeszy, to dlatego, że została zbałamucona, zmanipulowana – namieszały jej w głowie feministki.

ELŻBIETA KOROLCZUK: – Ultrakonserwatywne ruchy wskazują, że feministki sprowadzają kobiety na manowce, obiecując indywidualną karierę, spełnienie oraz nagrody w postaci wspaniałego domu i wycieczek do Tokio.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Ziemie do odzyskania"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022