Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pieskie piekło

Patoschroniska dla zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wojtyszkach. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wojtyszkach. Grzegorz Michałowski / PAP
Polskie prawo toleruje schroniska, w których zabija się bezdomne zwierzęta i robi na nich biznes. Doraźne akcje organów ścigania i obrońców zwierząt nie rozwiążą tego problemu.
O schronisku w Wojtyszkach było głośno. Początkowo było tam 400 psów i ich liczba szybko przekroczyła 3 tys.Marcin Wojciechowski/Agencja Wyborcza.pl O schronisku w Wojtyszkach było głośno. Początkowo było tam 400 psów i ich liczba szybko przekroczyła 3 tys.

Jest nadzieja, że interwencja prokuratury, policji i Pogotowia dla Zwierząt w schronisku w Wojtyszkach oznacza koniec tego okrytego złą sławą obozowiska dla psów. I ratunek dla 1200 zwierząt. Na razie odebrano ich 104, w tym ponad 70 psów. Wojtyszki pod Sieradzem, największe schronisko w Europie (w czasach największej prosperity żyło tam 3,5–4 tys. psów), działało bez przeszkód od 17 lat mimo wielu zawiadomień do prokuratury i Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. POLITYKA, w tekście

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Pieskie piekło"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022