Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jak zostałem obrońcą życia. Reporter „Polityki” na szkoleniu antyaborcyjnym

Wóz antyaborcyjny Wóz antyaborcyjny Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Projekt ustawy zakazującej aborcji, homofobusy, banery ze zdjęciami abortowanych płodów. By przebić się ze swoim przekazem, Fundacja Pro – Prawo do życia idzie szeroko. Szeroko też werbuje, bo również wśród dziennikarzy „Polityki”.

Pod galeriami handlowymi i parafiami pikietują dziś Polacy, Finowie, Szwedzi, Słoweńcy, Anglicy i Czesi. Jako pierwszy plandekę z zakrwawionym płodem uniósł jednak Amerykanin Gregg Cunningham, weteran wojny w Wietnamie, były pracownik Pentagonu i dwukrotny członek Izby Reprezentantów stanu Pensylwania. W 1990 r. aktywista powołał do życia Centrum Reform Bioetycznych, które dorobiło się wkrótce siedzib w pięciu stanach, dając początek podobnym ośrodkom na całym świecie. By upowszechnić ideę ruchu, Cunningham ruszył zaś w tournée po krajach europejskich, a jednym z jego polskich słuchaczy był Mariusz Dzierżawski, niegdysiejszy wiceprezes Unii Polityki Realnej.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022