Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Włosy z głowy

Brak włosów: wstydliwy problem kobiet

Włosy mają znaczenie dla naszej samooceny. Kobieta, która pokazuje swoją łysą głowę, przekracza własne ograniczenia. Włosy mają znaczenie dla naszej samooceny. Kobieta, która pokazuje swoją łysą głowę, przekracza własne ograniczenia. Adela Podgórska
Nikt nie wie, ile ich jest. Większość ukrywa prawdę pod perukami, bojąc się, by ludzie nie zobaczyli, z czym się zmagają. Ale są też i takie, które na przekór chorobie pokazują światu łysą głowę, jakby mówiły: taka jestem, a reszta to wasz problem.
Czasem z jednej kitki do peruki nadają się tylko dwa dekagramy.Maciej Jarzębiński/Forum Czasem z jednej kitki do peruki nadają się tylko dwa dekagramy.

Dorota, 51 lat, asystentka stomatologiczna, mężatka. Zaczęło się trzy, może cztery lata temu. Najpierw myślała, że włosy wypadają, bo jest wiosna, po zimie pewnie brakuje jej witamin. Coś tam zaczęła łykać, ale bez efektu. Odżywki, preparaty do wcierania, szampony. Nic nie pomagało. Nie od razu się zorientowała, że na potylicy tych włosów jest tak mało, że widać skórę głowy.

Żadna wiosna, tylko choroba

Potem były wizyty u dermatologa, immunologa, alergologa, endokrynologa. Podejrzenie tocznia, hashimoto.

Polityka 50.2021 (3342) z dnia 07.12.2021; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Włosy z głowy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >