Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy to już czas na wolność?

Zabójcy Jolanty Brzozowskiej chcą wyjść na wolność

Warszawa, 1998 r. Ogłoszenie wyroku w sprawie zabójstwa Jolanty Brzozowskiej (Osińska z prawej w białym golfie). Warszawa, 1998 r. Ogłoszenie wyroku w sprawie zabójstwa Jolanty Brzozowskiej (Osińska z prawej w białym golfie). CAF/Adam Urbanek / PAP
Zabójcy Jolanty Brzozowskiej, skazani na dożywocie w słynnej sprawie sprzed ćwierćwiecza, mogliby już wyjść z więzienia. O tym, czy na to zasługują, zdecyduje sąd.
Sprawcy zostawili wiele śladów. Na umywalce znaleziono krwawy odcisk palca, drugi na komputerze, który zrzucony z biurka leżał na podłodze. Odcisk podeszwy trampka.Getty Images Sprawcy zostawili wiele śladów. Na umywalce znaleziono krwawy odcisk palca, drugi na komputerze, który zrzucony z biurka leżał na podłodze. Odcisk podeszwy trampka.

Osa, czyli Monika Osińska, skazana na dożywocie za udział w brutalnym zabójstwie Jolanty Brzozowskiej w 1996 r., pisze wniosek do Wydziału Penitencjarnego Sądu Okręgowego w Toruniu o zwolnienie z odbywania reszty kary – wynika z naszych informacji. Możliwość taką daje prawo skazanym na dożywocie po upływie 25 lat od aresztowania. Podobny wniosek złożył już w Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Sądu Okręgowego w Warszawie, skazany razem z Osą, Robert G. Jak przekazała POLITYCE sekcja prasowa, Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił mu takiej zgody.

Polityka 52.2021 (3344) z dnia 20.12.2021; Społeczeństwo; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy to już czas na wolność?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >