Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Na ratunek zwierzętom

Na ratunek ukraińskim zwierzętom

Ministerstwo Rolnictwa złagodziło wprawdzie przepisy wjazdowe dla zwierząt towarzyszących. Ale to dotyczy zwierząt z właścicielami. Ministerstwo Rolnictwa złagodziło wprawdzie przepisy wjazdowe dla zwierząt towarzyszących. Ale to dotyczy zwierząt z właścicielami. UAnimals / Twitter
Ofiarami wojny na Ukrainie stały się też zwierzęta domowe. Mnóstwo ludzi, czasem z narażeniem życia, podjęło się ich ratowania. Jednak skala problemu przerasta najodporniejszych i prowadzi do niepokojących zjawisk.
Sklepy i lecznice weterynaryjne zamknięte, a kończą się karma i leki.Mykhaylo Palinchak/SOPA Images/LightRocket/Getty Images Sklepy i lecznice weterynaryjne zamknięte, a kończą się karma i leki.

Anastasiia Yalanskaja miała 26 lat. Zginęła wraz z dwoma wolontariuszami, gdy wracała ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Buchach pod Kijowem. Zawieźli im karmę. Kilka godzin przed śmiercią relacjonowała to na Instagramie. Potem nie było już z nią kontaktu i ojciec jednego z wolontariuszy zaczął ich szukać. Znalazł samochód podziurawiony kulami. Uszkodzenia wskazują, że Rosjanie strzelali z bliskiej odległości. Anastasiia została w Kijowie, żeby pomagać ludziom i zwierzętom. Poprzedniego dnia dotarła do przedszkola w Browarach.

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Na ratunek zwierzętom"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >