Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Trafiony nierozpoznany

6 lat dla myśliwego, który zabił chłopca. Dlaczego tak mało?

Był przekonany, że jest to dzik – okazało się inaczej. Był przekonany, że jest to dzik – okazało się inaczej. Iza Kucharska
16-letni chłopiec został zastrzelony przez kłusownika. Prokurator oskarżyła sprawcę o zabójstwo i domagała się 15 lat więzienia. Sąd właśnie go skazał… na sześć lat. Spytacie: dlaczego tak mało za śmierć?
Zdarzeń, kiedy myśliwy zabił człowieka, Lubelski Ruch Antyłowiecki naliczył ponad 60 w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wszystkie sprawy kończyły się skazaniem za nieumyślne spowodowanie śmierci. I zazwyczaj karą w zawieszeniu.Iza Kucharska Zdarzeń, kiedy myśliwy zabił człowieka, Lubelski Ruch Antyłowiecki naliczył ponad 60 w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wszystkie sprawy kończyły się skazaniem za nieumyślne spowodowanie śmierci. I zazwyczaj karą w zawieszeniu.

W tej sprawie stan faktyczny w zasadzie jest bezsporny – tak sędzia Arkadiusz Śmiech z lubelskiego sądu okręgowego rozpoczął uzasadnianie wyroku sześć lat więzienia za zastrzelenie 16-letniego chłopca i ucieczkę. Chodzi o wydarzenia, które rozegrały się 1 listopada 2020 r. w miejscowości Kluczkowice-Osiedle, powiat Opole Lubelskie. Tego wieczoru trzech chłopców z internatu technikum ogrodniczego wyszło do pobliskiego sadu po jabłka. Zamarzyły im się jabłka posypane cynamonem. „Gdy byliśmy w sadzie, po około trzech minutach przyjechał ciemny samochód – relacjonował w sądzie jeden z chłopców.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Społeczeństwo; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Trafiony nierozpoznany"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >