Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Letni smętni

Letni smętni jesteśmy. Jak się teraz wyłączyć i uciec od rzeczywistości

Świat komercji, rozrywki, sportu podsuwa bezustannie i w nadmiarze pomysły na czynności kompulsywne. Świat komercji, rozrywki, sportu podsuwa bezustannie i w nadmiarze pomysły na czynności kompulsywne. Iza Kucharska
Brutalna rzeczywistość nie daje człowiekowi chwili psychicznego wytchnienia. Skłania do choćby symbolicznej, epizodycznej, wakacyjnej ucieczki. Dokąd?
Odosobnienia na kawałku własnej ziemi, w domku z widokiem na las, szukało w minionych dziesięcioleciach tylu Polaków, że wyglądało to na trwały trend.PantherMedia Odosobnienia na kawałku własnej ziemi, w domku z widokiem na las, szukało w minionych dziesięcioleciach tylu Polaków, że wyglądało to na trwały trend.

Jak myślisz, co ludzie robią, żeby uciec od rzeczywistości? – zapytał mailowo pewien dorosły brat jeszcze doroślejszą siostrę. Spontanicznie i samokrytycznie przedstawiła swoją pierwszą piątkę: 1. Kupowanie byle czego. 2. Prasowanie w nocnej bezsenności wszystkiego, co wpadnie w ręce. 3. Jeżdżenie na rowerze byle gdzie. 4. Brutalne lekceważenie maili i esemesów. 5. Sadzenie w ogródku nawet tego, co na pewno nie urośnie. Zrewanżował się swoją: 1. Oglądanie porno (fajna kariera). 2. Rozmowy z mamą, siostrą, żoną.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Letni smętni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >