Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wielkie kłamstewka

Wielkie kłamstewka. O mafii vatowskiej z celebrytką w tle

Zgodnie z ustawą o świadku koronnym nie może on kierować grupą przestępczą ani być sprawcą zabójstwa lub do niego nakłaniać. Zgodnie z ustawą o świadku koronnym nie może on kierować grupą przestępczą ani być sprawcą zabójstwa lub do niego nakłaniać. Daniel Dmitriew / Forum
O pewnej mafii VAT-owskiej z celebrytką w tle. I o tym, jak rekiny gangu wymigały się od wieloletniego więzienia, a za kraty trafiły płotki.
Marcelina Z. podczas składania wyjaśnień przed prokuratorem oznajmiła, że przez pół roku Wiktar P. był jej chłopakiem.Patryk Sroczyński Marcelina Z. podczas składania wyjaśnień przed prokuratorem oznajmiła, że przez pół roku Wiktar P. był jej chłopakiem.

Według aktu oskarżenia to Białorusin Wiktar P., syn oficera białoruskiego KGB, stworzył w Polsce mafię wyłudzającą zwrot podatku VAT. Urobek niebagatelny: 58 mln zł z VAT i przepranie ok. 500 mln brudnych złotówek. Wiktar to człowiek bywały, pokazywał się na salonach, miał nawet kanał na YouTubie. Niewątpliwie splendoru dodawał mu fakt, że u jego boku widywano Marcelinę Z.

O toczącym się w Kaliszu procesie grupy przestępczej byłoby cicho, gdyby nie postać Marceliny Z., celebrytki, prezenterki TVP, a później Polsatu, posiadaczki tytułu Miss Polonia, aktorki i modelki.

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielkie kłamstewka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >