Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zbrodnia powtórzona

„Bestia z Sulikowa”. Dawid J. pierwszy raz zabił jako 14-latek

Oględziny miejsca, w którym znaleziono zwłoki zamordowanej Magdy. Oględziny miejsca, w którym znaleziono zwłoki zamordowanej Magdy. Domin/Agencja SE / EAST NEWS
Jako 14-latek zgwałcił i zabił rok młodszą koleżankę, a teraz jest oskarżony o gwałt i zabójstwo 18-latki. Przypadek Dawida J. to dowód słabości systemu prawnego i woda na młyn ministra Ziobry.
W lipcu tego roku Sejm przyjął ministerialny projekt podwyższenia kar m.in. za zabójstwa i gwałty. Na mocy proponowanych przepisów 14-latek mógłby trafić do więzienia na 30 lat.PantherMedia W lipcu tego roku Sejm przyjął ministerialny projekt podwyższenia kar m.in. za zabójstwa i gwałty. Na mocy proponowanych przepisów 14-latek mógłby trafić do więzienia na 30 lat.

Czyny Dawida J. dzieli 15 lat, ale wyglądają jak spod jednej sztancy. Obie ofiary mieszkały w popegeerowskich wsiach, obie poszły z nim dobrowolnie, zwłoki obu porzucił na odludziu zmasakrowane tak, że bliscy nie mogli ich poznać. Była tylko jedna zasadnicza różnica: Sylwię zgwałcił, a akt oskarżenia w sprawie Magdy o gwałcie nie wspominał ani słowem. To się jednak zmieniło w pierwszym dniu procesu, 5 września. „Wnoszę o przyjęcie kwalifikacji jako zabójstwo w związku ze zgwałceniem” – powiedział prokurator Jarosław Przewoźny, domykając listę podobieństw.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbrodnia powtórzona"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >