Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pan na Mogielnicy

Pan na Mogielnicy. Krótka historia burmistrza, który ze swoimi nauczycielami wojuje

Dziś mimo gminnego nadzoru maturę zdało 19 uczniów na 39. Według burmistrza za złe wyniki tegorocznych matur odpowiedzialna jest… poprzednia dyrektorka szkoły. Dziś mimo gminnego nadzoru maturę zdało 19 uczniów na 39. Według burmistrza za złe wyniki tegorocznych matur odpowiedzialna jest… poprzednia dyrektorka szkoły. Iza Kucharska
Kiedy tworzyły się powiaty, burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski wystąpił z inicjatywą przejęcia liceum. I zaczęły się problemy.
Do pierwszej klasy mogielnickiego liceum podania złożyło w tym roku 13 uczniów.PantherMedia Do pierwszej klasy mogielnickiego liceum podania złożyło w tym roku 13 uczniów.

Burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski rządzi mazowiecką gminą od 24 lat. Na fotel burmistrza przesiadł się ze stanowiska wicedyrektora zespołu szkół w Mogielnicy. Za pierwszym razem wybrali go radni, potem już mieszkańcy. Sześć razy, ale burmistrz nie wyklucza, że będzie siedem, choć już osiągnął wiek emerytalny. Wprawdzie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie są już wybierani tylko na dwie kadencje, obecna jednak jest pierwszą po nowelizacji, więc w następnych wyborach Chmielewski może jeszcze wystartować.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Społeczeństwo; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Pan na Mogielnicy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?