Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Parasole i chmury

PiS zamachnął się na edukację domową. Stracą wszyscy

Dzieci, które zamiast z tradycyjnych placówek korzystają z edukacji domowej, czasem faktycznie przerabiają podstawę programową z rodzicami lub na własną rękę. Dzieci, które zamiast z tradycyjnych placówek korzystają z edukacji domowej, czasem faktycznie przerabiają podstawę programową z rodzicami lub na własną rękę. Dorota Krzemińska / Forum
Jeśli edukacja domowa zostanie zduszona, zwykłe systemowe szkoły też ucierpią. Masowy powrót dzieci dotkniętych zespołem Aspergera, ADHD, wymagających szczególnej uwagi może sprawić, że w wytrzebionych z kadry i czasu placówkach praca już kompletnie się rozsypie.
Wśród dzieci korzystających z edukacji domowej lub tzw. szkół parasolowych znaczna część ma orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.Marcin Bondarowicz Wśród dzieci korzystających z edukacji domowej lub tzw. szkół parasolowych znaczna część ma orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Na kuchennej szafce w Wolnej Szkole Razem na warszawskim Mokotowie kilka tygodni temu stanęło pomalowane na czerwono pudełko z żółtą trąbką. Skrzynka na listy. – Dzieci bardzo się wkręciły w ich pisanie. Wysyłają do siebie nawzajem, do rodziców, do nas, pedagogów, a my do nich – opowiada prowadząca Razem Maria Majewska. Ćwiczenie miało rozwijać staranne stawianie liter i czytanie, ale okazało się, że świetnie też spaja grupę. A ostatnio Maria Majewska postanowiła pokazać, że za pomocą listów można protestować i próbować wywierać wpływ na polityków.

Polityka 46.2022 (3389) z dnia 08.11.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Parasole i chmury"
Reklama