Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Gorzkie żelki

„Takie nasze zabawy”. Matka z ojczymem krzywdzili dziecko. Nic nie zapowiadało tego dramatu

„Że ojczym – to się słyszy, ale żeby to się odbywało za zgodą matki, żeby matka brała w tym udział, niepojęte!” „Że ojczym – to się słyszy, ale żeby to się odbywało za zgodą matki, żeby matka brała w tym udział, niepojęte!” Patryk Sroczyński
Zaczęło się od wiadomości w telefonie 8-letniej dziewczynki. Partner matki pisał, żeby kasowała wiadomości od niego. Co takiego pisał, że miałaby je kasować? – zaczęła zastanawiać się jej ciotka.
Ujawnione i wszczęte sprawy wykorzystywania seksualnego dzieci mają się nijak do tego, co rzeczywiście się dzieje.Patryk Sroczyński Ujawnione i wszczęte sprawy wykorzystywania seksualnego dzieci mają się nijak do tego, co rzeczywiście się dzieje.

W niedzielę 1 października policjanci z komendy powiatowej w Białobrzegach weszli do domu stojącego na rozstaju dróg we wsi, żeby jak najszybciej przerwać przestępczą, pedofilską relację trójki przebywających w domu osób: 39-letniego partnera 42-letniej matki i jej 8-letniej córki. W grupie była policjantka, specjalnie po to, żeby zająć się dzieckiem. Szybko je wyprowadziła z domu, choć chcąc nie chcąc, było świadkiem zatrzymania matki i jej partnera. W końcu to był tylko jeden pokój, w którym przebywała razem cała trójka.

Matka dziecka nie rozumiała powodu wtargnięcia policji i swojego zatrzymania. „Co wy od nas chcecie? To jest moje dziecko i to są nasze zabawy!” – mówiła. Jedna z takich „zabaw” polegała na tym, okazało się później, że dorośli kładli na sobie cukierki żelki, które dziewczynka miała z nich zlizywać.

Oboje usłyszeli zarzuty związane z wykorzystywaniem seksualnym dziecka. Na różne sposoby. Z artykułu 200 paragraf 1. Kodeksu karnego, czyli „kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania”. Od 1 października, czyli dokładnie od dnia, w którym para została zatrzymana, górna granica kary za to przestępstwo została podniesiona z 12 do 15 lat pozbawienia wolności (przy dolnej granicy 2 lat). A także z paragrafu 4.: „kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej”. A dodatkowo wobec matki – artykuł 201 kk, czyli kazirodztwo: „Kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Polityka 44.2023 (3437) z dnia 24.10.2023; Społeczeństwo; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorzkie żelki"
Reklama