Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Wyprzedaż

Dlaczego nie ma nas na Mundialu

W polskiej piłce nożnej z reguły szybko przemienia się sukces w niepowodzenie.

Poznański „Lech” w pięknym stylu zdobył mistrzostwo Polski i tym samym prawo do rozgrywek dających szanse awansu do Ligi Mistrzów. I już sprzedaje Roberta Lewandowskiego oraz Sławomira Peszkę. Dwóch czołowych zawodników stanowiących o charakterze drużyny. Klub zyska wprawdzie spore pieniądze, ale zdemontuje zespół. Kupi innych piłkarzy i znów zacznie się budować. Oby mu się udało.

Ale krakowska „Wisła” i stołeczna „Legia” stosując tę sama strategię skutecznie się zdemontowały. Miały być eksportowymi drużynami, a ledwo dyszą w krajowej konkurencji. Nie mamy silnych klubowych jedenastek i nie ma póki co marzyć o sukcesach w europejskich ligach. Nie mamy zresztą i reprezentacji Polski w finałach Mundialu. Mamy za to wyprzedaż. Korzystną raczej tylko finansowo dla sprzedawanych zawodników, którzy zagranicą zarobią więcej niż w kraju. Nawet wtedy, kiedy będą siedzieć na ławkach dla rezerwowych, jak to miewa miejsce w większości przypadków. Nie mamy zasobnych klubów. Więc mamy wyprzedaż. Proszę więc nie rozpaczać, że nasze kluby przegrywają szansę na Euroligę z rywalami z Estonii, a reprezentacja Polski oddaje swoje miejsce w finałach Mundialu Słowacji!

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną