Świat

Wyprzedaż

Dlaczego nie ma nas na Mundialu

W polskiej piłce nożnej z reguły szybko przemienia się sukces w niepowodzenie.

Poznański „Lech” w pięknym stylu zdobył mistrzostwo Polski i tym samym prawo do rozgrywek dających szanse awansu do Ligi Mistrzów. I już sprzedaje Roberta Lewandowskiego oraz Sławomira Peszkę. Dwóch czołowych zawodników stanowiących o charakterze drużyny. Klub zyska wprawdzie spore pieniądze, ale zdemontuje zespół. Kupi innych piłkarzy i znów zacznie się budować. Oby mu się udało.

Ale krakowska „Wisła” i stołeczna „Legia” stosując tę sama strategię skutecznie się zdemontowały. Miały być eksportowymi drużynami, a ledwo dyszą w krajowej konkurencji. Nie mamy silnych klubowych jedenastek i nie ma póki co marzyć o sukcesach w europejskich ligach. Nie mamy zresztą i reprezentacji Polski w finałach Mundialu. Mamy za to wyprzedaż. Korzystną raczej tylko finansowo dla sprzedawanych zawodników, którzy zagranicą zarobią więcej niż w kraju. Nawet wtedy, kiedy będą siedzieć na ławkach dla rezerwowych, jak to miewa miejsce w większości przypadków. Nie mamy zasobnych klubów. Więc mamy wyprzedaż. Proszę więc nie rozpaczać, że nasze kluby przegrywają szansę na Euroligę z rywalami z Estonii, a reprezentacja Polski oddaje swoje miejsce w finałach Mundialu Słowacji!

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną