Świat

Sukces urody

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy

Największą niespodzianką zakończonych w Barcelonie lekkoatletycznych mistrzostw Europy była dla mnie uroda zawodniczek!

Zniknęły zmaskulinowane miotaczki, męskie typy, często wręcz z zarostem. W przeszłość odeszły muskularne sylwetki atletek NRD i ZSRR, które triumfowały od sprintów poczynając, a na rzutach kończąc. W Barcelonie biegały, skakały i rzucały dziewczyny, oraz kobiety, które śmiało mogą być modelkami. Szczupłe i pełne wdzięku. A także, po rubensowsku, kobiece miotaczki. To najlepszy dowód, że wreszcie odrzucono wszelkie hormonalne kuracje, sztuczne pompowanie mięśni w imię rekordów i medali. Sądzę, że nie bez udziału uprawiających lekką atletykę – i mam nadzieję w ogóle sport – dziewcząt oraz kobiet, które zrozumiały, że sztuczna stymulacja to po prostu krzywda.

I jeszcze o naszych 9 medalach. Polska lekka atletyka idzie szerokim frontem. Jak Tomasz Majewski traci złoty medal zaledwie 1 centymetrem w pchnięciu kulą, to Piotr Małachowski zdobywa mistrzostwo kontynentu w rzucie dyskiem. A za nimi idzie młoda generacja z Marcinem Lewandowskim, Adamem Kszczotem oraz sprinterkami, która nawiązuje do świetnej przeszłości polskiej lekkiej atletyki. Tylko tak dalej!

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną