Świat

Wirtualny SOS

Japońskie miasto Minamisoma oddalone o 30 km od elektrowni Fukuszima. Japońskie miasto Minamisoma oddalone o 30 km od elektrowni Fukuszima. Kim Kyung-Hoon/Reuters / Forum
Mieszkańcy japońskiego miasta Minamisoma, które podczas trzęsienia ziemi i tsunami niemal zniknęło z powierzchni ziemi, dostali wreszcie pomoc.

Jeszcze kilka dni temu sytuacja była fatalna: ci, którym nie udało się uciec, stanęli w obliczu głodu. Z powodu skażenia radioaktywnego do oddalonej o 30 km od elektrowni Fukuszima miejscowości nie docierało wsparcie ani transporty z żywnością. A rząd i lokalne władze były głuche na apele burmistrza Katsunobu Sakurai. Dopiero umieszczony przez niego na YouTube filmik z apelem o pomoc okazał się nadspodziewanie skuteczny. Tylko w ciągu pierwszego dnia obejrzało go 200 tys. osób, a sprawą zainteresowały się największe gazety i światowe stacje telewizyjne.

Polityka 16.2011 (2803) z dnia 16.04.2011; Flesz. Świat; s. 10
Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną