Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Nie taka Bruksela straszna

Robert Manasse miał stworzyć epos o upadku Europy, a napisał namiętny manifest w jej obronie. Robert Manasse miał stworzyć epos o upadku Europy, a napisał namiętny manifest w jej obronie. materiały prasowe
Oto paradoks. Ten błyskotliwy esej jest skutkiem literackiej porażki autora. Miał być klasyczny powieściowy epos o upadku Europy, a powstał namiętny manifest w jej obronie.
materiały prasowe

Robert Menasse, znakomity pisarz austriacki, chciał opisać człowieka realnej władzy, komisarza UE i jego współpracowników. Aby poznać realia i przyjrzeć się eurokratom, przeniósł się na kilka miesięcy do Brukseli. Jakkolwiek zwolennik idei zjednoczenia Europy, był jednak pełen powszechnych uprzedzeń, że ci wysoce przepłacani, bezduszni ludzie zza biurka produkują jedynie absurdalne dyrektywy w postaci osławionych już unijnych norm krzywizny ogórków dopuszczanych na wspólny rynek.

Polityka 17-18.2013 (2905) z dnia 23.04.2013; Świat; s. 75

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022