Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Król na wygnaniu

Larry King Larry King SIPA / EAST NEWS

Dość sensacyjna wiadomość, że 79-letni Larry King, król telewizyjnego wywiadu, który ćwierć wieku spędził w CNN i przeprowadził na antenie ponad 50 tys. rozmów, w tym z wszystkimi amerykańskimi prezydentami, począwszy od Nixona, przeprowadza się do konkurencyjnej sieci Russia Today, wywołała po obu stronach Atlantyku raczej sarkastyczne komentarze. Finansowany przez państwo 24-godzinny kanał informacyjny Russia Today uważany jest powszechnie za propagandówkę Kremla, „a w porównaniu z nim Al-Dżazira mogłaby uchodzić za model niezależnego dziennikarstwa”, jak to ujął „Wall Street Journal”. „King szkodzi sobie na własne życzenie”. Z kolei moskiewska blogosfera podkpiwa, że King, który niezwykle ciepło wyraża się o Putinie, powinien wkrótce, jak aktor Depardieu, otrzymać w nagrodę obywatelstwo rosyjskie i pomoc w niepłaceniu podatków.

Polityka 23.2013 (2910) z dnia 04.06.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną