Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Zięć – jeszcze nie, sąsiad – tak

Jak nas widzą Niemcy? Nieco lepiej niż Rosjan

Plakat niemieckiego programu satyrycznego „Der Familie Popolski”. Plakat niemieckiego programu satyrycznego „Der Familie Popolski”. materiały prasowe
Naszej gorącej narodowej debacie na temat niezbyt udanego niemieckiego wojennego serialu, epizodycznie krzywdzącego Polaków, towarzyszy za Odrą publikacja ciekawego sondażu. W oczach Niemców wciąż kradniemy, jesteśmy leniwi i nie należymy do zachodniej cywilizacji. Ale i tak wypadamy o niebo lepiej przy Rosjanach.
Większośc polskich stacji Orlenu - ta stanowi wyjątek - działa w Niemczech pod szyldem „Star”.David Herrmann/Wikipedia Większośc polskich stacji Orlenu - ta stanowi wyjątek - działa w Niemczech pod szyldem „Star”.

Co wyjdzie, jeśli skrzyżujemy Rosjanina z Polakiem? Dziecko zbyt leniwe, żeby kradło – ten dowcip dobrze podsumowuje najgorsze niemieckie stereotypy na temat narodów zamieszkałych na wschód od Odry. Czy rzeczywiście w Berlinie, Hamburgu i Monachium mamy tak złą opinię? Fundacja Bertelsmanna i Instytut Spraw Publicznych (ISP) w Warszawie zbadały wizerunek Polski i Rosji w Niemczech. Efektem jest raport „Życie codzienne i polityka.

Polityka 26.2013 (2913) z dnia 25.06.2013; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Zięć – jeszcze nie, sąsiad – tak"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022