Świat

Miss Sarongu kontra Miss Koranu

Wybory Miss Świata na Bali

Finalistki konkursu na Miss Świata Muzułmańskiego w Dżakarcie. Finalistki konkursu na Miss Świata Muzułmańskiego w Dżakarcie. Adek Berry/AFP / EAST NEWS
W sobotę na Bali zostanie ukoronowana nowa Miss Świata. Dla muzułmańskiej Indonezji ten konkurs miał być globalną reklamą, a przyniósł same kłopoty.
Indonezyjczycy zaczynają rozumieć, że promowanie Bali nie ma już sensu. Wyspa jest zbyt wypromowana.Krismartin/Wikipedia Indonezyjczycy zaczynają rozumieć, że promowanie Bali nie ma już sensu. Wyspa jest zbyt wypromowana.

To bardzo ruchliwe dni na Bali. Za kilka dni wyspa będzie gospodarzem wyborów Miss Świata, a już na początku października spotkają się tu przywódcy krajów zrzeszonych w APEC, czyli Wspólnocie Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Nawet bez tak wyjątkowych wydarzeń Bali nie może narzekać na brak gości. Wyspę odwiedza już ponad 3 mln zagranicznych turystów rocznie. Lotnisko pęka w szwach, a tanie linie wciąż zwiększają ofertę rejsów z Australii, Singapuru i Chin.

Polityka 39.2013 (2926) z dnia 24.09.2013; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Miss Sarongu kontra Miss Koranu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021