Świat

Miss Sarongu kontra Miss Koranu

Wybory Miss Świata na Bali

Finalistki konkursu na Miss Świata Muzułmańskiego w Dżakarcie. Finalistki konkursu na Miss Świata Muzułmańskiego w Dżakarcie. Adek Berry/AFP / EAST NEWS
W sobotę na Bali zostanie ukoronowana nowa Miss Świata. Dla muzułmańskiej Indonezji ten konkurs miał być globalną reklamą, a przyniósł same kłopoty.
Indonezyjczycy zaczynają rozumieć, że promowanie Bali nie ma już sensu. Wyspa jest zbyt wypromowana.Krismartin/Wikipedia Indonezyjczycy zaczynają rozumieć, że promowanie Bali nie ma już sensu. Wyspa jest zbyt wypromowana.

To bardzo ruchliwe dni na Bali. Za kilka dni wyspa będzie gospodarzem wyborów Miss Świata, a już na początku października spotkają się tu przywódcy krajów zrzeszonych w APEC, czyli Wspólnocie Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Nawet bez tak wyjątkowych wydarzeń Bali nie może narzekać na brak gości. Wyspę odwiedza już ponad 3 mln zagranicznych turystów rocznie. Lotnisko pęka w szwach, a tanie linie wciąż zwiększają ofertę rejsów z Australii, Singapuru i Chin.

Polityka 39.2013 (2926) z dnia 24.09.2013; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Miss Sarongu kontra Miss Koranu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021