No i stało się. Waga człowieka przestała być sprawą osobistą. Jest już kwestią publiczną, kulturową, a nawet państwową. Co może z tego wyniknąć?
Korupcja to dobry towar. Łatwo się nią handluje, zwłaszcza w mediach. Tym razem trafiło na wojsko i 22 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
Remanent po związkowych manifestacjach zakończył się w piątek. Po zachwytach nad sprawną organizacją – bo przecież przyjechały dziesiątki tysięcy i ani jednej kostki z bruku nie wyrwano – okazało się, że jesteśmy w tym samym miejscu co przed manifestacjami.
W Nowym Jorku huczy, że w kuluarach Zgromadzenia Ogólnego dojdzie do uścisku dłoni między Rouhanim i Obamą. Obie strony tego potrzebują.
Rozmowa z dr. Josefem Joffe, wydawcą tygodnika „Die Zeit”.
Już od bez mała dwóch lat Antoni Macierewicz ze swoim zespołem tworzy równoległy świat, w którym prezydent Kaczyński poległ w perfidnym zamachu. Jak udało mu się przekonać do swojej tezy ponad jedną trzecią Polaków?
Kiedy Jacek Kuroń pierwszy raz spotkał Wałęsę, dostrzegł w nim skrzyżowanie Falstaffa z Zagłobą. Gawędziarza, chwalipiętę, rezonera. Kuronia najbardziej zdziwił brak patosu. Zamiast ojczyzny i poświęcenia humor i pogoda ducha. To celny portret. Dokładnie taki był najbardziej udany owoc polskiego ludu w całych naszych dziejach.
Sezon szczepień przeciwgrypowych zaczyna się w złej atmosferze. W Polsce nigdy wcześniej nastroje antyszczepionkowe nie były tak silne. Argumenty medyczne mieszają się z motywami religijnymi, ekologicznymi, a nierzadko politycznymi.
O tym, co powinny robić w przedszkolach dzieci i nauczycielki, i jakie zajęcia dodatkowe mają sens - mówi Anna Brzezińska.
Józef Kowalski, lat 113, Polak, od września byłby najstarszym człowiekiem świata. Ale nie wiadomo, czy to jeszcze udźwignie.
Nastolatki w ciąży dzisiaj już raczej nikt nie wyrzuci z domu. Ale poza tym detalem – jest im coraz trudniej.
Śmierć 30-letniego Pawła zbulwersowała cały Gdańsk. Pojawiło się pytanie, czy to policja tak bije, czy ludzie po prostu umierają.
Otwiera się swoiste okienko transferowe. Zanim państwo je zatrzaśnie, każdy będzie mógł wyjechać do szpitala w dowolnym kraju Unii i gruntownie podreperować zdrowie. Po czym wrócić i zażądać od NFZ zwrotu części kosztów za leczenie.
Szef koncernu Kruppa Berthold Beitz był w dziedzinie przemysłu wizytówką innych Niemiec, trochę jak Willy Brandt w polityce. Zmarł niedługo przed swymi setnymi urodzinami.
W Moskwie i Waszyngtonie wielu odetchnęło z ulgą, gdy udało się porozumieć z Baszarem Asadem w sprawie likwidacji gazów bojowych. W Damaszku i Aleppo nadal oddycha się strachem.
Kto by się spodziewał, że niewinna umowa o Małym Ruchu Granicznym z Kaliningradem może tyle zmienić między Polakami i Rosjanami.
W sobotę na Bali zostanie ukoronowana nowa Miss Świata. Dla muzułmańskiej Indonezji ten konkurs miał być globalną reklamą, a przyniósł same kłopoty.
W polskiej pamięci zbiorowej – dotyczącej czasów PRL – żywy jest obraz rodaków jako Fenicjan północy. Jednak konkurencja była niemała, zarówno ze strony obywateli innych tzw. demoludów, jak i – co może zaskakiwać – Zachodu.
30 lat temu został rozegrany mecz Lechia Gdańsk-Juventus Turyn. Na boisku wygrała drużyna włoska, ale prawdziwym triumfatorem Pucharu Zdobywców Pucharów okazała się zdelegalizowana Solidarność.
Niektóre istniejące w naszej jamie ustnej bakterie sprzyjają występowaniu raka jelita grubego i odbytu. To odkrycie daje nadzieję, że uda się opracować metody wczesnego wykrywania tych chorób, a może i ich leczenia.
Wyświetlają cztery razy bardziej szczegółowy obraz. Pokazują silnie nasycone, naturalne kolory. Rewolucyjne nowe telewizory 4K. Warte swojej ceny?
Kryzys się kończy, problemy jednak zostają, a prawdziwe wyzwania dopiero przed nami. Nadszedł czas decydującej batalii o przyszłość – jej stawkę prezentują w swych najnowszych książkach dwaj ekonomiści: Polak Andrzej Lubowski i Amerykanin Edmund Phelps. Czy Zachód ma szansę ją wygrać?
Obrazy bez wyjątku efektowne, pełne właściwej epoce baroku ekspresji, emocji, narracji, wyrazistych przesłań.
Losy trojga pensjonariuszy uciekających z bawarskiego ośrodka dla psychicznie chorych – cierpiącego na zespół Tourette’a.
Zasilana prochami nocna odyseja Parchy i Dżiny po Polsce C.
Ten rok obfituje w polskie albumy: od mocnych kontrkulturowych po dziecięce.
Głównego bohatera w tej powieści nie ma, a w każdym razie trudno go wskazać.
Szkoda, że ci, którzy powinni przeczytać tę książkę w pierwszej kolejności, zapewne po nią nie sięgną.
Muzyka miesza się w tej książce z polityką. Autor skrzętnie rekonstruuje całą biografię artysty.
Kto raz posmakował tej imprezy niepodobnej do innych, ten będzie na nią wracał.
Płyta ma udane momenty.
Aż się nie chce wierzyć, że ten album to płytowy debiut zespołu.
Przez lata telewizja pokazywała przemianę złego bohatera w dobrego, czemu widz z czystym sumieniem kibicował. Twórcy „Breaking Bad” poszli w przeciwnym kierunku i stworzyli jeden z najwybitniejszych seriali ostatnich lat.
O śmierci Marcela Reicha-Ranickiego informowała większość mediów w Niemczech.
15 lat czekaliśmy na nową płytę Edyty Bartosiewicz, a brzmi tak, jakby czas się zatrzymał.
Stephen King po ćwierć wieku wraca do bohatera swojej najgłośniejszej książki – „Lśnienia”. „Doktor Sen” nie ustępuje wielkiej poprzedniczce. To najbardziej przerażająca powieść tego autora od lat.
Publikujemy przed premierą fragmenty „Dzienników” Agnieszki Osieckiej, których pierwszy tom (1948–50) niebawem trafi do księgarń. To niezwykły dokument intelektualnego rozbudzenia i dojrzewania dziewczyny o nieprzeciętnej osobowości.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
O wyprawach w tropiki i odkrywaniu nowych gatunków motyli - mówi Izabela Stachowicz.
Sheryl Sandberg jako menedżerka wspięła się na szczyt, rozejrzała dookoła i zauważyła, że otaczają ją mężczyźni. „Czemu tak mało kobiet sprawuje stanowiska kierownicze?” – pyta w bestsellerowej książce, która właśnie trafiła do Polski.
Jesień to dobra pora na gęsinę. A Polska ma gęsi naprawdę wspaniałe.
Im mocniej partie przekonują wyborców, że zasługują na to, aby na nie głosować, tym słabiej wyborcy są do tego przekonani.
Władza jest u nas powierzchniowa. Ilekroć sięga w głąb, okazuje się, że jest tam coś, czego się nie spodziewa.
Ostatnie lato pokazało, że warszawiacy nie muszą się już wstydzić Wisły. Czasami tylko ona musi wstydzić się za nich.