Świat

Awantura o Julię

Co dalej z Ukrainą?

Wiktor Janukowycz obawia się, że raz wypuszczona z kraju Tymoszenko już za kratki nie wróci. Wiktor Janukowycz obawia się, że raz wypuszczona z kraju Tymoszenko już za kratki nie wróci. Gleb Garanich/Reuters / Forum
Julia Tymoszenko to dla Wiktora Janukowycza bardziej problem psychologiczny niż polityczny. Prezydent Ukrainy już raz z nią przegrał. Dlatego teraz stawia na szali europejską przyszłość kraju.
Gdy Janukowycz zwyciężył w wyborach prezydenckich, dla przegranych nie było litości.Saeima/Wikipedia Gdy Janukowycz zwyciężył w wyborach prezydenckich, dla przegranych nie było litości.

Wzywam wszystkich liderów Unii Europejskiej, ukraińskie społeczeństwo obywatelskie i opozycję, by bez względu na wszystko dążyć do podpisania naszej umowy. Nie można dopuścić, by kuluarowe zmowy i osobiste fobie Janukowycza ostatecznie zablokowały europejską drogę Ukrainy” – napisała Julia Tymoszenko w liście otwartym. To odważne słowa, bo „bez względu na wszystko” może oznaczać dalszy pobyt byłej premier w kolonii karnej w Charkowie.

Tymoszenko jest chora – ma poważne kłopoty z kręgosłupem.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Awantura o Julię"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021