Świat

Franciszek

Śladami papieża

Biskup Jorge Bergoglio z wizytą duszpasterską w faveli Villa 21, 1998 r. Biskup Jorge Bergoglio z wizytą duszpasterską w faveli Villa 21, 1998 r. Parroquia Virgen de Caacupe/HO/AFP / EAST NEWS
Jak Argentyńczycy spierają się o „swojego” papieża.
Przyszły papież Franciszek.Perfil /Splash News/EAST NEWS Przyszły papież Franciszek.

1.

– Panie i Panowie, zaczynamy tour śladami papieża Franciszka! – ogłasza przewodnik Daniel Vega, zanim wycieczkowicze wsiądą do autokaru z dużym portretem papieża na tle flagi narodowej Argentyny i napisem „Papieska trasa”. Wycieczka potrwa trzy i pół godziny, przebiega przez osiem dzielnic Buenos Aires i 21 miejsc związanych z życiem Jorge Maria Bergoglia. Władze stolicy uruchomiły ją w maju i w pierwszym tygodniu zgłosiło się 5 tys.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Temat na Święta; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Franciszek"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Motel Polska”, czyli perwersyjna propaganda PiS

O nie, „Motel Polska” to nie jest produkcja żenująca. Nie jest obciachem, popisem złego gustu i amatorszczyzny. To produkt jak najbardziej przemyślany, diablo przewrotny i wyrachowany.

Jan Hartman
01.12.2020