Świat

Franciszek

Śladami papieża

Biskup Jorge Bergoglio z wizytą duszpasterską w faveli Villa 21, 1998 r. Biskup Jorge Bergoglio z wizytą duszpasterską w faveli Villa 21, 1998 r. Parroquia Virgen de Caacupe/HO/AFP / EAST NEWS
Jak Argentyńczycy spierają się o „swojego” papieża.
Przyszły papież Franciszek.Perfil /Splash News/EAST NEWS Przyszły papież Franciszek.

1.

– Panie i Panowie, zaczynamy tour śladami papieża Franciszka! – ogłasza przewodnik Daniel Vega, zanim wycieczkowicze wsiądą do autokaru z dużym portretem papieża na tle flagi narodowej Argentyny i napisem „Papieska trasa”. Wycieczka potrwa trzy i pół godziny, przebiega przez osiem dzielnic Buenos Aires i 21 miejsc związanych z życiem Jorge Maria Bergoglia. Władze stolicy uruchomiły ją w maju i w pierwszym tygodniu zgłosiło się 5 tys.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Temat na Święta; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Franciszek"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021