Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Pomoc ostateczna

Gdy pacjent prosi o śmierć

Dr Stan Nagorski Dr Stan Nagorski Wiktor Dąbkowski
Rozmowa z dr. Stanem Nagorskim, belgijskim lekarzem dokonującym eutanazji, o tym, dlaczego oraz komu to robi i kiedy odmawia.
Kolor czarny - eutanazja dopuszczalna w niektórych regionach. Zielony - dopuszczalna, jasnozielony - próby legalizacji, pomarańczowy - niegdyś dopuszczalna, obecnie nielegalna. W Indiach dopuszczalna tylko jako prajopawesa (zagłodzenie się na śmierć).Jrockley/Wikipedia Kolor czarny - eutanazja dopuszczalna w niektórych regionach. Zielony - dopuszczalna, jasnozielony - próby legalizacji, pomarańczowy - niegdyś dopuszczalna, obecnie nielegalna. W Indiach dopuszczalna tylko jako prajopawesa (zagłodzenie się na śmierć).

Także dzieci cierpią i nie można im pomóc” – brzmi główny argument belgijskiego ustawodawcy, który jest bliski zezwolenia na eutanazję dzieci. W grudniu stosowną nowelizację ustawy o eutanazji zaakceptował senat, w maju będzie ­głosować parlament, ale to już tylko formalność.

W odróżnieniu od eutanazji dorosłych, w przypadku dzieci regulacje mają być bardziej rygorystyczne. Dopuszczą pomoc lekarza tylko w przypadku nieznośnych i nie do powstrzymania cierpień, stan psychiczny młodego pacjenta nie będzie miał znaczenia.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Świat; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Pomoc ostateczna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >