Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nie ma wrogów, są interesy

Ile dają sankcje w międzynarodowych konfliktach

Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Dezidor / Wikipedia
Zachód wprowadza sankcje przeciwko Rosji za inwazję na Ukrainie. Gdyby jednak były one realne, Putin nie wysłałby wojsk na Krym.
Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?Frank Perry/AFP/EAST NEWS Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?

Władimir Jakunin ostrzega przed Zachodem. Pisze w swojej jedynej zresztą książce „Problemy współczesnej światowej futurologii”, że Rosja musi iść swoją drogą. Otwieranie się na Zachód, zaprzedanie się pieniądzom, twierdzi Jakunin, niszczy rosyjskiego ducha i wartości, na których oparta jest rosyjska cywilizacja. Sam jest szefem nie tylko Rosyjskich Kolei, ale również Narodowej Chwały Rosji, organizacji „krzewiącej czystość rosyjskiej duszy i broniącej jej przed zepsutym Zachodem”, jak głoszą ulotki.

Polityka 12.2014 (2950) z dnia 18.03.2014; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie ma wrogów, są interesy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >