Świat

Nie ma wrogów, są interesy

Ile dają sankcje w międzynarodowych konfliktach

Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Zwolennicy sankcji twierdzą, że dzisiaj sytuacja jest inna niż niegdyś. Z jednego powodu: od 1990 r. Rosja ma giełdę. Tu budynek giełdy w St. Petersburgu. Dezidor / Wikipedia
Zachód wprowadza sankcje przeciwko Rosji za inwazję na Ukrainie. Gdyby jednak były one realne, Putin nie wysłałby wojsk na Krym.
Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?Frank Perry/AFP/EAST NEWS Okręt desantowy „Władywostok” wyprodukowany w stoczni francuskiej dla Rosji. Czy w ramach sankcji nie popłynie do odbiorcy?

Władimir Jakunin ostrzega przed Zachodem. Pisze w swojej jedynej zresztą książce „Problemy współczesnej światowej futurologii”, że Rosja musi iść swoją drogą. Otwieranie się na Zachód, zaprzedanie się pieniądzom, twierdzi Jakunin, niszczy rosyjskiego ducha i wartości, na których oparta jest rosyjska cywilizacja. Sam jest szefem nie tylko Rosyjskich Kolei, ale również Narodowej Chwały Rosji, organizacji „krzewiącej czystość rosyjskiej duszy i broniącej jej przed zepsutym Zachodem”, jak głoszą ulotki.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Ożywianie mózgu po śmierci i transplantacja głowy. Czy istnieją granice neuronauki?

Badaczom udało się wznowić niektóre funkcje mózgów pobranych od świń, a inny naukowiec chciałby przeprowadzić transplantację ludzkiej głowy.

Piotr Rzymski
22.04.2019
Reklama